Rok 2021

 

 

 

 


Rok 2021 przyniósł nam wiele zakazów, ze względu na epidemię koronawirusa. Pomimo tego wspólnota FZŚ spotkała się 5 stycznia, po Mszy św., aby adorować małego Jezusa w szopce Betlejemskiej.

 


13 marca zielonogórska wspólnota FZŚ od św. Franciszka zorganizowała Dzień Skupienia. Dzień rozpoczął się Mszą św. o godz. 7.30, następnie przeżyliśmy Drogę Krzyżową, Adorację Najświętszego Sakramentu, a zakończyliśmy Jutrznią.


Po Mszy św. wspólnotowej, 16 marca dwie Siostry złożyły profesję czasową na 1 rok. Przyrzekły żyć radami Ewangelicznymi na wzór św. Franciszka.


W sobotę 29 maja, nasza wspólnota przygotowała dzień modlitwy - Dzień Skupienia. Na wspólne wyciszenie się i spotkanie z Bogiem przyjechała grupa z Zielonej Góry oraz przedstawiciele z Żar i Głogowa.


Podczas comiesięcznej (tym razem czerwcowej) Mszy św. w intencji FZŚ Siostra Elżbieta przystąpiła do formacji wstępnej (Postulatu) we Franciszkańskim Zakonie Świeckich. Polecajmy w modlitwach Siostrę.  


Jak co roku lipiec jest miesiącem pielgrzymowania do naszej Pani i Królowej, a tym szczególniej w 800 lecie powołania Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Nasza wspólnota nie pominęła świętowania składając u stóp Jasnogórskiej Pani dziękczynienie za tak wielki dar charyzmatu franciszkańkiego.   


Regionalne obchody  jubileuszowe 800 lecia świeckich naśladowców św. Franciszka we Wrocławiu odbyły się 28 sierpnia, w której uczestniczyła również część naszego nowosolskiego III Zakonu.  Spotkanie z Najświętszym Sakramentem było pierwszym punktem, następnie Eucharystia, w której homilię wygłosił o. Alan Brzyski OFM prowincjał Prowincji św. Jadwigi. Po przerwie została wygłoszona konferencja na temat franciszkańskiej pokory, którą wygłosił Asystent Regionalny. Na zakończenie był obiad i wspólna agapa. 


 W święto bł. Anieli Salawy, naszej Patronki, wspólnota nasza wraz z Asystentem wzięła udział w uroczystościach u franciszkanów w Zielonej Górze. 


21 września nasz Brat Zdzisław składał podczas Mszy św. pierwszą profesję czasową na jeden rok. Niech go św. nasz Ojciec Franciszek umacnia i wyprasza potrzebne łaski.