Rok 2018

 

 

 

Stało się już tradycją, że w okresie bożonarodzeniowym spotykamy się w kościele na adoracji Nowonarodzonego Dzieciątka. Dzisiaj 4 stycznia, po mszy św. wieczornej, adorowaliśmy Pana Jezusa w ubogiej stajence, rozważając przykłady zaczerpnięte z przedstawienia św. Franciszka w Greccio.

 


21 kwietnia w Nowej Soli przeżywaliśmy dzień skupienia FZŚ, a także to był dzień świętowania jubileuszu 15-lecia istnienia wspólnoty MF TAU. Rozpoczęliśmy jutrznią ten nasz wspólny dzień skupienia, dziękując Bogu za to, że nas powołał do FZŚ i MF TAU i obficie nam błogosławi. Przez ten dzień przeprowadził nas wikariusz prowincjonalny brat Tomasz Protasiewicz. Poprzez konferencję, kazanie i nabożeństwo starał się nam przybliżyć duchowość Tau, wskazywał jak szczególne znaczenie miała dla św Franciszka. Na specjalnym nabożeństwie Tau zostaliśmy na czołach naznaczeni tym znakiem. Nasi bracia kapucyni odnowili swoje śluby zakonne i my siostry i bracia z FZŚ odnowiliśmy naszą profesje. Na tym dniu skupienia spotkały się wspólnoty FZŚ z Nowej Soli, Zielonej Góry, Głogowa i Żar i nasza młodzież z MF TAU.

br. Tomasz Brzóz przełożony FZŚ w Nowej Soli. 

 


 Tradycyjnie na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej siostry z III Zakonu przygotowały Ołtarz przy Domu Zakonnym.


30 czerwca odbyła się doroczna pielgrzymka Regionu Wrocławskiego. W tym roku pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach.

Po zakończonym spotkaniu nasza wspólnota przeszła drogę krzyżową, ofiarowując swój trud i modlitwę także za nowe powołania do FZŚ.We wtorek 3 lipca Bracia Kapucyni zorganizowali II braterskie spotkanie rodziny franciszkańskiej, czyli OFM Cap. FZŚ i MF Tau.

Po Mszy św. wspólny braterski grill zorganizowany został w ogrodzie domu zakonnego.

Radości ze wspólnego przebywania nie było końca :).


 W dniach 20 - 21 lipca odbyła się XXV Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich do Matki Bożej Jasnogórskiej. Wraz ze wspólnotami z Zielonej Góry oraz Głogowa udaliśmy się autokarem do Częstochowy. Przewodnikiem duchowym był nasz asystent br. Tomasz Kryger OFM Cap.


Podczas comiesięcznego spotkania formacyjnego, 21 sierpnia świętowaliśmy 80-te urodziny Siostry Teresy. Życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa, wiele łask Bożych i opieki Najświętszej Panienki a św. Franciszek niech czuwa nad Siostrą.

 

  W uroczystość św. Franciszka, podczas Mszy św. Siostra Janina i Brat Darek w obecności świadków s. Ireny i s. Stefanii oraz całego kościoła, uroczyście złożyli profesję wieczystą.
Niech św. Franciszek prowadzi ich drogą do Chrystusa.  Na przełomie listopada i grudnia odbyły się w Głogowie, u Cichych Pracowników Krzyża, rekolekcje FZŚ Regionu Wrocławskiego. Naszym rekolekcjonistą był br. Tomasz Kryger OFM Cap. Tematem tegorocznych nauk była: Lampa Reguły - (40 lat od jej zatwierdzenia).
Podczas tych rekolekcji nasze Siostry i Brat składali profesję czasową na jeden rok. Siostra Zosia i br. Krzysztof ponawiali swoją profesję, natomiast s. Wioleta przyrzekała po raz pierwszy.
Na zakończenie nie obyło się bez wspólnego zdjęcia.