Rok 2020

 

 

 

W pierwszy wtorek stycznia po Mszy św. wspólnota nasza prowadziła, jak co roku,
Adorację żłóbka Nowonarodzonego Dzieciątka Jezus.
Po uwielbieniu Boga spotkaliśmy się na tzw. Opłatku i wspólnej agapie.


W trakcie comiesięcznego spotkania wspólnotowego, podczas Mszy św. Brat Zdzisław wstąpił do Postulatu, natomiast Siostry Bogusia i Mariola zechciały kontynuować drogę franciszkańską w kolejnym etapie formacji czyli w Nowicjacie.W sobotę 29 lutego wspólnota FZŚ przy parafii św. Franciszka w Zielonej Górze zorganizowała dzień skupienia. Z naszej wspólnoty udział wzięło 8 osób i nasz Asystent. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., następnie adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. Wspólnie przeżyliśmy także Drogę krzyżową. Na zakończenie spotkaliśmy się na agapie.Pomimo epidemii koronawirusa, w ostatnią sobotę sierpnia uczestniczyliśmy w drugiej pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Otyniu. Niestety Covid-19 nie pozwolił nam na pielgrzymowanie większej ilości pątników.

 


12 września nasze Siostry i Bracia wraz z Asystentem wzięli udział w Dniu Skupienia z bł. Anielą Salawą we wspólnocie FZŚ przy par. św. Franciszka w Zielonej Górze. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., następnie spotkanie z Jezusem w adoracji Najświętszego Sakramentu i Matką Bożą we wspólnym odmawianiu Różańca św. oraz agapą.


Podczas comiesięcznej Mszy św. w intencji naszej wspólnoty FZŚ uroczyście został przyjęty do Nowicjatu nasz Brat Zdzisław. Ogromna radość we wspólnocie z  Brata chcącego kroczyć drogą św. Franciszka.


 Tegoroczne "Transitus" oraz wspólna agapa, na której był obecny specjalny gość, Ojciec prof. Zdzisław Józef Kijas OFMConv.


 We wtorek, podczas listopadowego spotkania wspólnoty na Eucharystii, dwie Siostry złożyły roczną profesję życia Ewangelicznego. Siostra Wioletka przyrzekała na rok po raz trzeci, natomiast Siostra Iwonka pierwszy. Pamiętajmy o Siostrach w modlitwie. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Siostra Bożenka i Brat Krzysztof składali przyrzeczenie profesji wieczystej. W związku z epidemią i brakiem spotkań w salce, Siostra Bożenka zorganizowała małą agapę na parkingu przykościelnym. Nie zapominajmy o modlitwie w ich intencji, aby wytrwali w życiu Ewangelią.